Dlaczego tynki maszynowe to dobra alternatywa dla tynków nakładanych ręcznie? - Kraków

Dlaczego tynki maszynowe to dobra alternatywa dla tynków nakładanych ręcznie? - Kraków

Odpowiednie przygotowanie powierzchni ściany to podstawa do dalszej z nią pracy. Bez położenia tynku faktura ściany jest nierówna, chropowata, w zależności od rodzaju tworzywa może też ruszyć się i niszczeć. Zabezpieczenie ściany warstwą tynku utwardza ją i wygładza, powodując, że jest ona gotowa do układania na nią koloru czy innych elementów dekoracyjnych. Niemniej jednak tynk tynkowi nierówny, podobnie jak sposób jego nakładania. Z czego skorzystać, by wykonać tę pracę szybko i efektywnie?

Rodzaj tynków a ich jakość

Na obecnym rynku budowlanym można spotkać wiele firm i dostawców, którzy oferują tak zwane tynki suche. Jest to odpowiednio dobrana mieszanka, która, po wymieszaniu w odpowiednich proporcjach z wodą, uzyskuje kleistą konsystencję ułatwiającą nakładanie. Poszukując dobrego dostawcy suchego tynku nie warto dać się nabierać na wyjątkowo niskie ceny produktu. Często ich jakość jest proporcjonalnie do ceny niska, podobnie jak sama warstwa tynku na ścianie. Tani produkt to często mieszanka zawierająca dużą ilość wypełniacza, jak choćby kreda, co powoduje, że często odparza się, łuszczy kruszy i wymaga konserwacji już po krótkim czasie. Wybór dostawcy tynków warto ustalić z osobą, która zna się na tego typu tematyce i może odpowiednio doradzić najlepszy rodzaj produktu.

Tynki maszynowe czy nakładane ręcznie?

Sposób nakładania warstwy tynku jest bardzo istotny dla czasu i jakości wykonania usługi. Jeżeli klient potrzebuje pokryć wielkopowierzchniową strefę, przyda się wtedy maszyna wydzielająca tynk pod odpowiednim ciśnieniem, który następnie jest rozprowadzany optymalną warstwą po wymaganym obszarze. Tego typu usługa tynkowania maszynowego znacząco oszczędza czas i same koszty. Dzięki temu pomieszczenie jest niemal natychmiast przygotowane do dalszych prac.

W sytuacji, gdy dana firma budowlana nie posiada takiej maszyny, bądź jej wykorzystanie jest niemożliwe, choćby z tytułu niemożności jej swobodnego użycia bo jest za mało miejsca, pozostaje nakładanie tynków ręcznie. Jest to sposób znany wśród dziadów i pradziadów, niemniej nadal skuteczny.