Wykończenie części wspólnych inwestycji mieszkaniowej – na co zwrócić uwagę? - Kraków

Wykończenie części wspólnych inwestycji mieszkaniowej – na co zwrócić uwagę? - Kraków

Nabywcy mieszkań szukają dziś nie tylko swoich czterech ścian, w których mogą odciąć się od świata i odpocząć. Ogromną wagę przywiązują do otoczenia, w jakim mają mieszkać. Do wspólnych przestrzeni bloków mieszkalnych, do dziedzińców przed budynkiem i do infrastruktury całego osiedla. Dlatego nie ma mowy o tym, aby deweloperzy nie zadbali o każdy detal w tych obszarach.

Klatki schodowe i korytarze

Wykończenie wspólnych części bloku mieszkaniowego powinno być spójne i kolorystycznie dopasowane do tego, jak budynek prezentuje się z zewnątrz. Mieszkańcy docenią wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień, atrakcyjnymi elementami mogą być również lustra i fototapety. Do tego dochodzi nowoczesna technologia, która podnosi komfort i bezpieczeństwo, a także obniża zużycie energii. A więc wideodomofony, cichobieżne windy, lampy LED z czujnikami ruchu itd.

Dziedziniec przed blokiem

Zieleń, to po pierwsze. Nikt nie chce wychodzić z domu prosto na betonowy plac i nikt nie chce na taki plac patrzeć z okna. Za to drzewa z ławkami ustawionymi w ich cieniu spodobają się wszystkim. Kolejny element obowiązkowy to plac zabaw dla dzieci. Kilka kolorowych huśtawek, zjeżdżalnia, piaskownica. Do tego eleganckie i rozsądnie wytyczone chodniki i alejki. Oczywiście na dziedzińcu również potrzebne będzie odpowiednie oświetlenie, najlepiej z czujnikami ruchu, a także monitoring.

Strefa rekreacyjna

Dziedzińce pomiędzy blokami mogą być za małe, żeby zmieścić na nich wszystko to, czego oczekują współcześni nabywcy lokali mieszkaniowych. Ich potrzeby zaspokoić może jednak wypoczynkowa strefa wspólna dla większej liczby mieszkańców. Zielony skwer z siłownią zewnętrzną, parkiem rowerowym i stacją napraw, wybiegiem dla psów, dużym placem zabaw z różnorodnymi urządzeniami itp. Taki obszar może stać się jednocześnie miejscem spotkań sąsiadów, co stanowi jego dodatkowy atut.